Menu
skonfiguruj dom Znajdź mieszkanie

Inwestycja: domowo

Nowe domy
jednorodzinne
w Miłoszycach

Domowo to osiedle domów jednorodzinnych usytuowane na działce, która sąsiaduje bezpośrednio z lasem w podwrocławskich Miłoszycach. Propozycja skierowana jest do osób, które chcą żyć powoli, w bliskim kontakcie z przyrodą.

Funkcjonale domy na dużych działkach zapewniają prywatną przestrzeń. O wielkości, wyglądzie i wyposażeniu budynków decydują sami mieszkańcy. Choć każdy dom może być inny, powstanie miejsce spójne pod względem architektonicznym.

Nazwa: domowo
Adres: Wrocławska, Miłoszyce
Rok realizacji: od 2021

Liczba domów: 160
Projektant: ODRA Architekci

  Kontakt

  Osiedle

  Osiedle Domowo powstaje na terenie, który podzielony został na 160 działek. Parcele mają wielość od 512 m2 do 3637 m2. Na każdej można wybudować dom o powierzchni 109,85 m2, 134,71 m2 lub 153,04 m2.

  Pośrodku osiedla znajduje się park. To tutaj mieszkańcy poznają swoich sąsiadów. Parkowe alejki wiją się wokół niewielkich zbiorników wodnych, przy których są piaszczyste plaże. Zaplanowaliśmy boisko do piłki plażowej i plac zabaw dla dzieci. Nasadzimy drzewa, postawimy leżaki i ławki.

  Dojazd do każdego domu jest bardzo wygodny. Projektując zagospodarowanie terenu zadbaliśmy, by nie było dróg przelotowych. Dojazdowe ulice kończą się sięgaczami. Jest cicho i bezpiecznie.

  Sprzedaż prowadzimy w czterech etapach. Uruchomiliśmy pierwszą turę.

  Pośrodku osiedla znajduje się zagospodarowany park

  Mapa osiedla

  DOMY

  Dostępne są trzy rodzaje domów: 109,85 m2, 134,71 m2 lub 153,04 m2. Dwa mniejsze można łączyć w bliźniaki, wyznaczono w tym celu najmniejsze działki.

  Wszystkie domy mają przemyślany układ. Parter stanowi przestronny salon, kuchnia, gabinet, łazienka, kotłowania z pomieszczeniem gospodarczym i korytarz z wiatrołapem. Na piętrze ulokowano trzy lub cztery sypialnie i główną łazienkę. Dodatkową powierzchnię stanowi strych.

  Standardem jest pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną. To oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. W całym budynku znajduje się ogrzewanie podłogowe, w żadnym z pomieszczeń nie będzie tradycyjnych grzejników.

  Konfiguracja

  Domy budowane są zgodnie z indywidualną konfiguracją Klienta. Przygotowaliśmy w tym celu specjalne narzędzie. Korzystając z konfiguratora najpierw można wybrać wielkość budynku i działkę, następnie ustala się kolorystykę elewacji i wszystkie elementy wyposażenia. Odpowiadamy w ten sposób na osobiste potrzeby związane z użytkowaniem i estetyką domu. Tak przygotowana oferta jest dostępna dla Klientów dysponujących zróżnicowanym budżetem. Dodatkowo, pozytywnym efektem finalnym będzie powstanie osiedla o zróżnicowanej architekturze. Unikniemy powtarzalności charakterystycznej dla współczesnych realizacji deweloperskich.

  Na miejscu, rekreacja

  Przyroda jest najcenniejszym elementem najbliższego otoczenia osiedla Domowo. Bezpośrednio z działką sąsiaduje spory las. To miejsce w sam raz dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, amatorów biegania, nordic walking oraz jazdy konnej. 3 km stąd rozpoczyna się trasa biegowa „Miłoszycka Siódemka”. Równie blisko są stawy w Chrząstawie i Browar Widawa. Jadąc z domu rowerem leśną ścieżką, dotrzemy tam w niespełna 15 minut. Pół godziny na dwóch kółkach zajmuje dojazd na plażę nad jeziorem w Jelczu-Laskowicach. Gmina Jelcz-Laskowice, w której położone jest osiedle Domowo, ma wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego wypoczynku. Wolny czas warto spędzać poznając Bory Stobrawskie. Niedaleko nich znajduje się historyczne koryto Odry, tędy też przepływa Smotrawa. U ujścia Smotrawy położony jest rezerwat przyrody Łacha-Jelcz, na rzece organizowane są spływy kajakowe.

  Na miejscu, infrastruktura

  Wiele codziennych spraw wygodnie jest załatwić na miejscu. W Miłoszycach znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole, delikatesy i stacja paliw. 7 km dzieli osiedle Domowo od Jelcza-Laskowice. Miasto jest lokalnym ośrodkiem przemysłowym specjalizującym się w branży motoryzacyjnej. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, jest w pełni samowystarczalne. Tutaj znajdują się markety wielu znanych sieci branży spożywczej, kosmetycznej, elektronicznej i budowlanej. Do dyspozycji mieszkańców jest rozbudowane zaplecze usługowe. W Jelczu-Laskowicach działają przychodnie lekarskie, banki, placówki pocztowe i restauracje. Szeroka oferta edukacyjna obejmuje żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie.

  Komunikacja z Wrocławiem

  Osiedle Domowo od Wrocławia dzieli 10 km. To około 12 minut jazdy samochodem prostą drogą. Wygodny środek transportu publicznego stanowi tutaj kolej. Stacja oddalona jest o niecałe 3 km. W 35 minut można z niej dojechać na dworzec główny we Wrocławiu przez Czernicę Wrocławską, Zakrzów Kotowice, Siechnice i Wrocław Brochów. Na ukończeniu są prace związane z rewitalizacją linii Wrocław Swojczyce – Jelcz Miłoszyce. Zgodnie z planem pierwsi pasażerowie pojadą tym fragmentem trasy w grudniu 2021 roku. Po drodze jest 5 nowych przystanków: Wrocław Popiele (w rejonie ul. Mydlanej), Wrocław Strachocin (w rejonie ul. Zagrodniczej), Wrocław Wojnów Wschodni (pomiędzy Wojnowem a Dobrzykowicami Wrocławskimi), Nadolice Małe (w rejonie drogi powiatowej nr 1925D), Chrząstawa Mała (w rejonie ul. Gajowej). Podroż odnowionymi torami będzie możliwa z prędkością do 100 km/godzinę.