Wykończenie mieszkania pod klucz Wrocław

Wprowadzenie

  • Na dzisiejszym rynku mieszkaniowym istnieje wiele nowatorskich rozwiązań, które w praktyczny sposób pozwalają zrealizować plany zagospodarowania lokali do prywatnego bądź deweloperskiego wykorzystania. Jednym z nich jest niewątpliwie zastosowanie działań, mających na celu wykończenie mieszkań, które następnie zostaną przekazane nabywcom do własnego użytkowania i zarządzania. Istotną rolę odgrywa w tej kwestii wykonanie odpowiedniego projektu, pozwalającego na sprawne przeprowadzenie prac remontowych i aranżacyjnych na danej powierzchni. Ważne jest, aby w jak największym stopniu odzwierciedlał on stan faktyczny zastosowanych rozwiązań, szczególnie w aspekcie bezpieczeństwa, energetycznym i sanitarnym. 
  • Przeprowadzenie udanego wykończenia mieszkania pod klucz we Wrocławiu nie jest skomplikowane i w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga podejmowania żadnych działań ze strony nabywców. Najczęściej odbywa się przy udziale doświadczonych podwykonawców, którzy w profesjonalny sposób przystępują do zleconej im pracy po finalizacji zakupu mieszkania przez konsumenta. Zleceniodawcą zazwyczaj staje się pierwszy właściciel lokali mieszkalnych (deweloper), który – w ramach współpracy z zespołami wykwalifikowanych pracowników – odpowiada za stworzenie optymalnych warunków do wynajmu bądź sprzedaży. 
  • Kwotę zakupu oraz koszt prac remontowych można uregulować, podpisując kredyt hipoteczny w modelu ratalnym. Wysokość opłat z oprocentowaniem oraz czas trwania zobowiązania każdorazowo ustala bank, który odpowiada także za wypłacenie środków pieniężnych swoim kredytobiorcom. Całkowite koszty inwestycji mieszkaniowych są szacowane i wyznaczane przez dewelopera oraz w sposób zrozumiały przekazywane klientom. Jeśli wszystkie warunki okazują się być korzystne dla obu stron, dochodzi do zawarcia umowy w formie elektronicznej bądź pisemnej. Konsument zobowiązuje się wówczas do wnoszenia terminowych opłat za świadczone usługi, deweloper natomiast przedstawia określony czas obowiązkowej realizacji ustalonych wcześniej przedsięwzięć. Dla pierwszego z nich niezwykle istotne będzie m.in. regulowanie opłat z uwzględnieniem dnia danego miesiąca jako ostatecznego i nieprzekraczalnego. W przypadku tego drugiego w grę wchodzą m.in. data zakończenia prac remontowych, najbliższy możliwy termin przeprowadzki.

Wykończenie mieszkania pod klucz we Wrocławiu

Wrocławski rynek mieszkaniowy nie od dziś zalicza się do jednych z największych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. Inwestycje w lokale pod wynajem bądź sprzedaż mają ściśle określony metraż i występują na działkach o dużej atrakcyjności względem ważnych węzłów komunikacyjnych czy też handlowych. Mieszkania te często występują także w sąsiedztwie obiektów rekreacyjnych, zapewniając stosunkowo bliski dostęp do takich sfer życia, jak nauka, kultura i rozrywka, a także sport. Warto w tym miejscu podkreślić, że w ich otoczeniu znajdują się również zasoby naturalne m.in. tereny zielone, którymi są parki. Obecność miejsc przyrodniczych sprzyja nie tylko wypoczynkowi mieszkańców osiedli, ale również działa na korzyść środowiska.

Ogromnie ważne wydaje się także zastosowanie architektury budynków, która nie zaburza porządku sąsiedztwa i jest przystępna w odbiorze. Cechuje ją głównie nieskomplikowana forma konstrukcyjna powstałego budownictwa oraz obecność neutralnych kolorów elewacji bez wskazania akcentu na konkretną barwę. Przy tworzeniu projektów osiedli mieszkaniowych niezmiernie ważna jest funkcjonalność we wszystkich płaszczyznach przestrzeni oraz praktyczne zastosowanie profesjonalnych materiałów wykonawczych. Żadna praca nie może odbyć się bez uwzględnienia panujących warunków i występujących trendów, które dla większości inwestorów mieszkaniowych (np. deweloperów) mają wymiar ponadczasowy. 

Uwagi dla przyszłych konsumentów

  1. Wykończenie mieszkania pod klucz we Wrocławiu objęte jest gwarancją, która obejmuje zarówno fizyczne czynności pracowników, jak również wszelkie materiały niezbędne do prawidłowego zagospodarowania poszczególnego lokalu. Jeśli dane zlecenie nie jest wykonane w terminie bądź jego efekty nie zadowalają klientów (np. dostrzeże braki, błędy), może ubiegać się o odszkodowanie lub złożyć stosowną reklamację. Jeśli dojdzie do naruszenia zasad obustronnego zobowiązania, a klient skutecznie powoła się na niezgodność z danym zapisem, może dojść do odstąpienia od umowy. Z takiego rozwiązania może także skorzystać deweloper, jeśli nie otrzyma ustalonej wcześniej kwoty w poszczególnym terminie bądź opłaty ratalne bedą realizowane z opóźnieniem.
  2. Podczas wykonywania prac na terenie posesji przez odpowiednio dobranych fachowców, nie jest konieczny nadzór ze strony przyszłego nabywcy. Nie musi on osobiście doglądać wszystkich wykonywanych czynności, ani też sugerować własnych pomysłów na daną czynność bądź produkt. Specjalistyczna wiedza pracowników, jak również praktyczny dobór przez nich surowców materialnych są w stanie zagwarantować pomyślne odzwierciedlenie projektu w praktyce. Dodatkowo, klient nie jest zobligowany do złożenia wizyty w sklepie remontowo-budowlanym w celu zgromadzenia materiałów bądź dostarczenia ich we wskazane miejsce. 
  3. Korzystając z usługi wykończenia mieszkań pod klucz, klient oszczędza czas i może spokojnie czekać na informacje ze strony dewelopera. W międzyczasie może zapoznać się z projektowym przekrojem swojego przyszłego lokalu, który zazwyczaj pozostaje w rękach konstruktora. Zdecydowa większość deweloperów jednak publikuje trwające projekty na własnej stronie internetowej bądź udostępnia je klientowi w formie elektronicznej. Gdy wszystkie działania aranżacyjne i remontowe dobiegną końca, następuje przekazanie kluczy nowemu lokatorowi. Przed tym zdarzeniem dochodzi zwykle do wizytacji ze strony klienta, który może zapoznać się z faktycznym stanem mieszkania, a także dopytać o wszelkie niezbędne szczegóły.   
  4. Przy zakupie mieszkania dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami odnośnie przyszłego miejsca zakwaterowania. Warto przy tym zwrócić uwagę na metraż oraz lokalizację, które w dużym stopniu mają wpływ na ostateczną jego cenę. Porównując oferty mieszkań w danym mieście (np. Wrocławiu), należy brać pod uwagę takie wyznaczniki, jak cena za metr kwadratowy, liczba pokoi i ilość pięter w budynku. To samo dotyczy również dostępności oraz faktycznego stopnia użytkowania danej posesji (np. mieszkanie wolne, lokal zarezerwowany, mieszkanie sprzedane).
  5. Każde mieszkanie posiada swój autorski przekrój, w którym znajduje się graficzne przedstawienie jego rzeczywistego formatu po oddaniu do użytku. Taka sytuacja pozwala klientowi zwizualizować wszystkie podstawowe elementy aranżacji oraz poznać jego przestrzenny zasięg. W ten sposób można dowiedzieć się m.in. jak układają się poszczególne pomieszczenia, jaki jest kształt lokalu czy jaką powierzchnię zajmować będzie dany pokój. Dodatkową informację stanowi z kolei wskazanie ścian, nadających się do demontażu. Prezentowane grafiki mogą mieć postać dwuwymiarową (2D, obraz z lotu ptaka) bądź trójwymiarową (3D, ujęcie panoramiczne pod kątem 360 stopni). 

Masz pytania?

Napisz do nas

    * Pole obowiązkowe