menu
skonfiguruj dom znajdź mieszkanie
1

Wybierz mieszkanie

Decyzja o wyborze mieszkania często bywa jedną na całe życie. Pamiętaj, ma podobać Ci się nie tylko konkretny lokal, ale również cała inwestycja i dzielnica, w której położone jest osiedle. Wysokie poczucie bezpieczeństwa daje świadomość, że Twój dom lub mieszkanie buduje pewny, godny zaufania deweloper.

Który
Deweloper?

Decydując się na ofertę konkretnego dewelopera sprawdź jego sytuację finansową poprzez analizę zaświadczeń z KRS, US, ZUS, sprawozdań finansowych. Zwróć również uwagę jakie inwestycje firma zrealizowała do tej pory, jak długo istnieje i czy ma doświadczenie na rynku lokalnym. W drugiej kolejności dowiedz się do jakich stowarzyszeń branżowych należy spółka i przeanalizuj jak przebiegają rozmowy z przedstawicielami dewelopera, to świadczy o kulturze organizacji, a ta z kolei wpływa na komfort kontaktu po zakupie nieruchomości.

Która
inwestycja?

Zanim wybierzesz konkretną inwestycję, odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań:

  • Czy lokalizacja odpowiada Twoim potrzebom?
  • Czy bezpośrednie otoczenie, obecne i przyszłe, jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami?
  • Jak zagospodarowane zostaną części wspólne, czy powstaną place zabaw, alejki, ławki, zielone skwery?
  • Czy do Twojej dyspozycji będą pomieszczenia dodatkowe, w których wygodnie przechowasz rower, wózek lub przetwory?
  • Czy przewidziane zostały zadaszone garaże i miejsca postojowe na zewnątrz?
  • Ile pięter ma budynek i czy został wyposażony w windę?
  • Czy budowa ma zabezpieczenie finansowe?
  • Czy dostępna jest dla Ciebie pełna dokumentacja inwestycji?

Które
mieszkanie?

Nadszedł czas na wybór lokalu. Rozpoznanie poniższych kwestii pomoże zaspokoić Twoje teraźniejsze i przyszłe wymagania. Zastanów się dla ilu osób kupujesz mieszkanie, rozważając perspektywę najbliższych lat. Odpowiedź pozwoli Ci zdecydować o wielkości powierzchni, liczbie pokojów oraz rozkładzie pomieszczeń. Oddzielna kuchnia czy ustawny aneks? Łazienka z WC czy osobno? Marzysz o przestronnym tarasie, kameralnym ogródku czy wystarczy Ci niewielki balkon lub loggia? Które piętro? Jaki widok z okna? Pomyśl również o położeniu mieszkania względem kierunków świata. Jeśli lubisz w weekend spać do południa, sypialnia od wschodu nie jest dla Ciebie.