menu
skonfiguruj dom znajdź mieszkanie
5

ODBIERZ
MIESZKANIE

Odbiór mieszkania to dla wielu osób moment stresujący. Z jednej strony za chwilę dostaniemy klucze do naszego upragnionego, nowego mieszkania, a z drugiej powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z planem i naszymi oczekiwaniami.

Przy odbiorze
powinniśmy:

  • Sprawdzić jak otwierają się drzwi wejściowe i okna, (wszelkie elementy otwierane bądź uchylne powinny być prawidłowo wypoziomowane; nie mogą się same otwierać bądź domykać).
  • Sprawdzić, czy pod parapetami nie ma nieszczelności.
  • Sprawdzić jakość (równość) tynku za grzejnikami i innymi miejscami trudno dostępnymi.
  • Sprawdzić, czy ściany są równe w pionie oraz poziomie, a także czy zachowano odpowiednie kąty w narożnikach.
  • Sprawdzić rodzaj podłoża pod posadzki.
  • Sprawdzić drożność kanałów wentylacyjnych.
  • Uzyskać klucze do szafek licznikowych oraz spisać stan liczników na protokole odbiorczym.

nowe m

· Masz już klucze do swojego nowego M – teraz pozostaje już tylko dopełnić kilku formalności i cieszyć się wymarzonym mieszkaniem.

· Mieszkania od dewelopera zazwyczaj przekazywane są w standardzie deweloperskim. Oznacza to, że przed przeprowadzką musimy je jeszcze wykończyć. INKOM oferuje dodatkowo możliwość wykończenia pod klucz.

Formalności

Media
Aby spokojnie korzystać z zakupionego mieszkania, powinniśmy w pierwszej kolejności podłączyć niezbędne instalacje i podpisać stosowne umowy z dostawcami: gazu, energii elektrycznej, usług dodatkowych (telewizja, Internet, telefon).

Urzędy
Nie unikniemy także wizyt w urzędach. Najważniejsze obowiązki, których powinniśmy dopełnić to: zmiana zameldowania, wymiana dowodu osobistego, zgłoszenie zakupu nieruchomości w Urzędzie Miasta (po otrzymaniu aktu notarialnego) – wpis do hipoteki, zmiana Urzędu Skarbowego.

Warto pamiętać także o:
aktualizacji danych w banku (zmiana miejsca zamieszkania, wymiana dowodu osobistego), powiadomieniu pozostałych usługodawców o zmianie w dokumentach weryfikujących tożsamość oraz o nowym adresie korespondencyjnym.