Aktualności

organizujemy warsztaty dla dzieci

30 stycznia 2017
Akcji patronuje Straż Miejska Wrocławia. Programem objęto Szkołę Podstawową nr 50. Placówka wybrana została nie przypadkowo, w jej bezpośrednim sąsiedztwie powstaje nowa inwestycja Roosh.

Pomysł na przeprowadzenie warsztatów pojawił się w odpowiedzi na sytuację jaka ma miejsce pomiędzy szkołą a placem budowy. Położenie działki powoduje, że codziennie duża ilość dzieci przebywa tuż obok. Budowa, mimo że ogrodzona wysokim płotem, dla najmłodszych dzieci bywa przerażająca, starsze kusi.

Dodatkowo, w związku z prowadzonymi pracami, zmianie uległy zasady poruszania się ścieżką, którą uczniowie dotąd chodzili na lekcje. Powstanie specjalny chodnik dla pieszych, pozostałą część trasy udostępniono ciężarówkom. „Jeden z pierwszych etapów prac budowlanych wymagał ciężkiego sprzętu, przewoziliśmy sporo materiałów. Na drodze dojazdowej do budowy zrobił się ruch, dzieci były zdezorientowane, rodzice bardzo się martwili” mówi Katarzyna Wiśniewska, dyrektor działu inwestycji INKOM S.A.

Ważne jest, by dzieci były świadome tego, co się dzieje i co może się wydarzyć. Zajęcia mają na celu poinformowanie uczniów o możliwych zagrożeniach i nauczenie ich jak zachowywać się w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Słuchacze dowiedzą się co budowane jest obok szkoły, jak bezpiecznie poruszać się w pobliżu budowy, poznają zasady ruchu drogowego ciężarówek jeżdżących na budowę. Rozdane zostaną odblaski i tematyczne książeczki.

Warsztaty potrwają 3 dni, w ich wyniku przeszkolone zostanie ponad 800 dzieci.

Nowatorski projekt jest godny naśladowania. Jak utrzymują przedstawiciele Straży Miejskiej, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie we Wrocławiu w pełni zainicjowane przez dewelopera.