Budowa

Po podpisaniu umowy przychodzi czas budowy
i oczekiwania na własne M.
W trakcie budowy naszego mieszkania warto kontaktować się z deweloperem i na bieżąco obserwować postępy wykonywanych prac na placu budowy. Wszystkie takie wizyty powinny być wcześniej umówione – musimy pamiętać, że odwiedzamy teren, na którym wciąż trwają prace budowlane. Bezpieczeństwo to wówczas priorytet. Aby zwiedzanie inwestycji przebiegało zgodnie z planem należy dostosować się do zaleceń gospodarzy (kierownika budowy i przedstawicieli dewelopera), którzy przedstawią nam zasady bezpiecznego poruszania się po placu budowy. Jedną z takich zasad jest np. konieczność założenia kasku ochronnego. Dla naszego komfortu powinniśmy na czas wizyty założyć wygodne buty (koniecznie na płaskiej podeszwie) i ubranie. Zgodnie z normami prawnymi na teren budowy wpuszczane są tylko osoby pełnoletnie.
Poradnik budowlany i odbiór mieszkania we Wrocławiu

Odbiór
mieszkania

Odbiór mieszkania to dla wielu osób moment stresujący. Z jednej strony za chwilę dostaniemy klucze do naszego upragnionego, nowego mieszkania, a z drugiej powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z planem i naszymi oczekiwaniami.

Przy odbiorze powinniśmy m.in.:
  • Sprawdzić jak otwierają się drzwi wejściowe i okna, (wszelkie elementy otwierane bądź uchylne powinny być prawidłowo wypoziomowane; nie mogą się same otwierać bądź domykać).
  • Sprawdzić, czy pod parapetami nie ma nieszczelności.
  • Sprawdzić jakość (równość) tynku za grzejnikami i innymi miejscami trudno dostępnymi.
  • Sprawdzić, czy ściany są równe w pionie oraz poziomie, a także czy zachowano odpowiednie kąty w narożnikach.
  • Sprawdzić rodzaj podłoża pod posadzki.
  • Sprawdzić drożność kanałów wentylacyjnych.
  • Uzyskać klucze do szafek licznikowych oraz spisać stan liczników na protokole odbiorczym.
Odbiór mieszkania i kluczy