Menu
skonfiguruj dom Znajdź mieszkanie

Inwestycja: Nowy Port IV

Nowe
mieszkania
nad odrą
Wrocław -
Nowy port IV

Wybierz
piętro

uvc_ikona

Nazwa Nowy Port IV
Adres Chałupnicza 22 - 32, Wrocław
Rok realizacji 2021

Liczba mieszkań 88
Miejsc parkingowych 104
Projektant AP Szczepaniak

Wybierając mieszkanie w Nowym Porcie otrzymujesz nie tylko własny kąt, do Twojej dyspozycji jest cała przestrzeń. Otoczenie osiedla pozwala żyć spokojnie, ale ciekawie. Jesteś u siebie.

Nowy Port powstaje wokół idei otwartej, przyjaznej do życia przestrzeni. Można stąd wyruszyć na rowerową wycieczkę lub długi spacer. Stare drzewa zapewniają cień w upalne dni. Nie trzeba wyjeżdżać, by ciekawie spędzić weekend, tak wiele interesujących miejsc jest tuż obok.

Z WIDOKIEM NA STAWY I ZIELEŃ

Nowy Port sąsiaduje bezpośrednio z terenami zielonymi. Są to obszary niepodlegające zabudowie, którymi opiekuje się Zarząd Zieleni Miejskiej. Malownicze stawy otoczone bujną zielenią tworzą urokliwy krajobraz. Z okien rozciąga się piękny widok.

Mieszkanie, w którym można odpocząć

W IV etapie osiedla powstało 88 mieszkań od 30 do 75 m². Zaprojektowane zostały kawalerki oraz mieszkania 2 i 3-pokojowe. Budynek składa się z czterech kondygnacji mieszkalnych. Na pierwszym piętrze są przestrzenne, obsiane trawą ogrody z tarasami, wyżej znajdują się duże balkony. Tarasy sąsiadów oddzielone są donicami, które składają się z dwóch części: górna to miejsce na roślinność, dolna jest szafą wnękową. Donice dekorują, tworzą miejsce do przechowywania akcesoriów ogrodowych i zapewniają prywatną przestrzeń bezpośrednio po wyjściu z mieszkania. Standardowe wyposażenie lokalu rozwinąć można o wygodne akcesoria. Panele wejściowe domofonów posiadają kamery, co pozwala na zamontowanie wideodomofonów. Drzwi marki GERDA można uzupełnić o inteligentny zamek do drzwi, który zapewnia bezkluczowy dostęp do mieszkania.

Wygodna przestrzeń

Do dyspozycji mieszkańców jest garaż usytuowany na poziomie „0” oraz zewnętrzne miejsca postojowe i komórki lokatorskie. Klatki schodowe wyposażono w nowoczesne, cichobieżne windy z awaryjnym systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo, na parterze zaprojektowano lokale usługowe. Budynek Nowego Portu IV wyposażony jest w specjalną strefę pocztową. To koniec kłopotów z tym na jaki adres zamówić paczkę. Korzystając z wewnętrznego paczkomatu odbierzemy i nadamy przesyłkę. Paczki trafią do specjalnych boksów zlokalizowanych w przestrzeni wspólnej.

MIEJSCE NA BEZTROSKIE POPOŁUDNIE

Nowy Port położony jest na granicy Sępolna, w sąsiedztwie rzeki, niedaleko atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, w miejscu, do którego chce się wracać po wyczerpującym dniu. Urokliwe trasy spacerowe i ścieżki rowerowe nad Odrą są na tyle blisko, że swobodnie można z nich korzystać po powrocie z pracy. Łatwo znaleźć w okolicy dogodne miejsce na grilla ze znajomymi lub rodzinny piknik. W sąsiedztwie osiedla położony jest Las Strachociński. To bardzo ciekawy teren z bogatą historią, warto go poznać. W najbliższej okolicy znajduje się również Wyspa Opatowicka, Park Szczytnicki, Wrocławska Fontanna i ZOO. Poza naturalnymi walorami wynikającymi z położenia dzielnicy, do dyspozycji mieszkańców jest rozbudowane zaplecze usługowe. W sąsiedztwie działają między innymi: przychodnie lekarskie, bank, poczta, restauracje i sklepy. Niedaleko jest żłobek, przedszkole oraz szkoła podstawowa.

ZIELONO, CICHO I BLISKO MIASTA

Lokalizacja Nowego Portu to przykład udanego kompromisu pomiędzy podmiejską ciszą i wygodą w życiu codziennym. Dobra komunikacja ze ścisłym centrum pozwala na szybki dojazd do pracy lub na uczelnię, a droga samochodem do placu Grunwaldzkiego zajmuje mniej niż 10 min. Niewiele więcej czasu zabiera podróż komunikacją, autobusem linii 115 w 15 minut znajdziemy się na Rondzie Regana. Równie sprawnie dojechać można do Centrum Handlowego „Korona” i na Plac Kromera. Od 2017 roku dodatkowy środek lokomocji stanowi tutaj kolej. Ze stacji Wrocław Swojczyce przez Kowale, Sołtysowice, Nadodrze i Mikołajów dotrzemy do Dworca Głównego. Dalsze wyjazdy ułatwia bliskie położenie drogi na Warszawę i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Widokowa ścieżka rowerowa łączy Nowy Port z Placem Grunwaldzkim i dalej na Rędzin. Niemalże całą drogę można przemierzyć wzdłuż nadodrzańskich wałów. Pośród pięknych widoków i bujnej zieleni przyjemnie jest jechać. W przeciwnym kierunku wyznaczoną trasą dotrzemy aż do Jelcza.

BEZPIECZNIE

W budynku na IV etapie osiedla zainstalowane zostaną lampy antybakteryjne. Specjalny system oświetleniowy zaplanowano w wiatrołapach klatek schodowych. Lampy skutecznie chronią przed bakteriami i wirusami. Jednostki wykorzystują promieniowanie UV-C, które jest jedną z najefektywniejszych metod dezynfekcji powietrza. Światło likwiduje nawet 99,9% drobnoustrojów. Lampy wyposażone są w komorę przepływową UV-C, co daje sposobność sterylizacji w obecności ludzi. Rozwiązanie powstało z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. To ważne, by wchodząc do własnego domu czuć się pewnie i komfortowo.

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA

Przed rozpoczęciem budowy czwartego etapu Nowego Portu wyburzone zostały istniejące budynki i zdemontowana nawierzchnia. Powstała duża ilość gruzu budowalnego, który na miejscu poddano segregacji, a następnie recyklingowi. Gruz budowlany składa się głównie z materiałów mineralnych (piasku, żwiru, grysu skalnego), bezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzi. Są to odpady warte ponownego wykorzystania. Nam posłużą jako podbudowa w gruncie ziemnym oraz jako wypełniacz w betonach i zaprawach. Są to działania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Niewykorzystany gruz budowalny to spory problem, szacuje się, że stanowi 20% wszystkich odpadów komunalnych w miastach. Respektujemy zasady EKO-PRZEWODNIKA stworzonego przez grupę Eco Avengers w ramach współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

NAD STAWAMI

Na terenie czwartego etapu osiedla znajduje się niewielki staw. Stanowi on część kompleksu zbiorników wodnych. Około 35 metrów na wschód od niego położony jest kolejny, a 100 metrów dalej następny. Istnieją swobodne warunki migracji zwierząt pomiędzy tymi stawami. Mieszkają tu żaby: wodna i jeziorkowa oraz ptaki: w obrębie trzcinowiska porastającego staw zaobserwowano trzcinniczka, a w pasie drzew i krzewów go otaczających stwierdzono żerujące cierniówki i sikorki bogatki. Obecnie staw ma dziki charakter, gęsto porastają go trzciny, krzewy i drzewa. Zgodnie z opinią naszego herpetologa stan ten należy zachować, by nie naruszyć naturalnych okoliczności bytowania płazów i ptaków. Działania ochronne podjęliśmy już na etapie budowy, w tej chwili akwen ogrodzony jest płytą OSB, która zniknie dopiero po całkowitym ukończeniu prac.

NA GRANICY SĘPOLNA I SWOJCZYC

Wygodna komunikacja z Placem Grunwaldzkim czyni z Nowego Portu dobre miejsce na zakup mieszkania pod wynajem. To tam skupiona jest większość wrocławskich uczelni. Dodatkowo, pięć przystanków stąd znajduje się wydział Akademii Wychowania Fizycznego. Pieszo wzdłuż rzeki można dojść do AWF-u. Duża ilość studentów poszukuje mieszkań w najbliższej okolicy.

    Kontakt