Menu
skonfiguruj dom Znajdź mieszkanie

Inwestycja: Domowo

Nowe domy
jednorodzinne
w Miłoszycach

Domowo to osiedle domów jednorodzinnych usytuowane na działce, która sąsiaduje bezpośrednio z lasem w podwrocławskich Miłoszycach. Propozycja skierowana jest do osób, które chcą żyć powoli, w bliskim kontakcie z przyrodą.

Funkcjonale domy na dużych działkach zapewniają prywatną przestrzeń. O wielkości, wyglądzie i wyposażeniu budynków decydują sami mieszkańcy. Choć każdy dom może być inny, powstanie miejsce spójne pod względem architektonicznym.

Nazwa: Domowo
Adres: , Miłoszyce, ul. Wrocławska
Rok realizacji: od 2021

Liczba domów: 160
Projektant: ODRA Architekci

  SKONTAKTUJ SIĘ LUB ZAREZERWUJ

  Osiedle

  Osiedle Domowo powstaje na terenie, który podzielony został na 160 działek. Parcele mają wielość od 512 m² do 3635 m². Na każdej można wybudować dom o powierzchni 109,28 m², 131,44 m² lub 149,72 m².

  Pośrodku osiedla zlokalizowany będzie park, zajmie 1,29 hektara. To tutaj mieszkańcy poznają swoich sąsiadów. Zaplanowaliśmy boisko do piłki plażowej i plac zabaw dla dzieci. Nasadzimy drzewa, postawimy leżaki i ławki.

  Dojazd do każdego domu jest bardzo wygodny. Projektując zagospodarowanie terenu zadbaliśmy, by nie było dróg przelotowych. Dojazdowe ulice kończą się sięgaczami. Jest cicho i bezpiecznie.

  Sprzedaż prowadzimy w czterech etapach. Uruchomiliśmy pierwszą turę.

  Pośrodku osiedla znajduje się zagospodarowany park

  Mapa osiedla

  DOMY

  Dostępne są trzy rodzaje domów: 109,28 m², 131,44 m² lub 149,72 m². Dwa mniejsze można łączyć w bliźniaki, wyznaczono w tym celu najmniejsze działki.

  Wszystkie domy mają przemyślany układ. Parter stanowi przestronny salon, kuchnia, gabinet, łazienka, kotłowania z pomieszczeniem gospodarczym i korytarz z wiatrołapem. Na piętrze ulokowano trzy lub cztery sypialnie i główną łazienkę. Dodatkową powierzchnię stanowi strych.

  Standardem jest pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną. To oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. W całym budynku znajduje się ogrzewanie podłogowe, w żadnym z pomieszczeń nie będzie tradycyjnych grzejników.

  POBIERZ ANALIZĘ ENERGETYCZNĄ

  Konfiguracja

  Domy budowane są zgodnie z indywidualną konfiguracją Klienta. Przygotowaliśmy w tym celu specjalne narzędzie. Korzystając z konfiguratora najpierw można wybrać wielkość budynku i działkę, następnie ustala się kolorystykę elewacji i wszystkie elementy wyposażenia. Odpowiadamy w ten sposób na osobiste potrzeby związane z użytkowaniem i estetyką domu. Tak przygotowana oferta jest dostępna dla Klientów dysponujących zróżnicowanym budżetem. Dodatkowo, pozytywnym efektem finalnym będzie powstanie osiedla o zróżnicowanej architekturze. Unikniemy powtarzalności charakterystycznej dla współczesnych realizacji deweloperskich.

  Na miejscu, rekreacja

  Przyroda jest najcenniejszym elementem najbliższego otoczenia osiedla Domowo. Bezpośrednio z działką sąsiaduje spory las. To miejsce w sam raz dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, amatorów biegania, nordic walking oraz jazdy konnej. 3 km stąd rozpoczyna się trasa biegowa „Miłoszycka Siódemka”. Równie blisko są stawy w Chrząstawie i Browar Widawa. Jadąc z domu rowerem leśną ścieżką, dotrzemy tam w niespełna 15 minut. Pół godziny na dwóch kółkach zajmuje dojazd na plażę nad jeziorem w Jelczu-Laskowicach. Gmina Jelcz-Laskowice, w której położone jest osiedle Domowo, ma wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego wypoczynku. Wolny czas warto spędzać poznając Bory Stobrawskie. Niedaleko nich znajduje się historyczne koryto Odry, tędy też przepływa Smotrawa. U ujścia Smotrawy położony jest rezerwat przyrody Łacha-Jelcz, na rzece organizowane są spływy kajakowe.

  Na miejscu, infrastruktura

  Wiele codziennych spraw wygodnie jest załatwić na miejscu. W Miłoszycach znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole, delikatesy i stacja paliw. 7 km dzieli osiedle Domowo od Jelcza-Laskowice. Miasto jest lokalnym ośrodkiem przemysłowym specjalizującym się w sektorze motoryzacyjnym. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, jest w pełni samowystarczalne. Tutaj znajdują się markety wielu znanych sieci branży spożywczej, kosmetycznej, elektronicznej i budowlanej. Do dyspozycji mieszkańców jest zaawansowane zaplecze usługowe. W Jelczu-Laskowicach działają przychodnie lekarskie, banki, placówki pocztowe i restauracje. Szeroka oferta edukacyjna obejmuje żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie.

  Komunikacja z Wrocławiem

  Osiedle Domowo od Wrocławia dzieli 10 km. To około 12 minut jazdy samochodem prostą drogą. Wygodny środek transportu publicznego stanowi tutaj kolej. Stacja oddalona jest o niecałe 3 km. W 35 minut można z niej dojechać na dworzec główny we Wrocławiu przez Czernicę Wrocławską, Zakrzów Kotowice, Siechnice i Wrocław Brochów. W grudniu 2021 ukończono prace związane z rewitalizacją linii Wrocław Swojczyce – Jelcz Miłoszyce. Po drodze jest 5 nowych przystanków: Wrocław Popiele (w rejonie ul. Mydlanej), Wrocław Strachocin (w rejonie ul. Zagrodniczej), Wrocław Wojnów Wschodni (pomiędzy Wojnowem a Dobrzykowicami Wrocławskimi), Nadolice Małe (w rejonie drogi powiatowej nr 1925D), Chrząstawa Mała (w rejonie ul. Gajowej). Podroż odnowionymi torami jest możliwa z prędkością do 100 km/godzinę.