Dom czy mieszkanie we Wrocławiu?

Dlaczego warto wybrać Wrocław?

Wrocław i okoliczne miasta przyciągają coraz większe ilości potencjalnych lokatorów, zainteresowanych zamieszkaniem w stolicy dolnego śląska lub w jednej z podmiejskich lokalizacji. Nie ma co się dziwić – nowe mieszkania we Wrocławiu to bardzo atrakcyjne inwestycje, a samo miasto oferuje wiele możliwości rozwoju dla rozmaitych ścieżek kariery i jest przyjemnym miejscem do życia. Wrocław ma wysoko rozwiniętą komunikację miejską, ułatwiającą bezproblemowe poruszanie się między centrum, a nawet najodleglejszymi dzielnicami. Nie brakuje tu również natury – bulwary, parki i inne zielone miejsca urozmaicone są o ścieżki rowerowe, zachęcając do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Bogaty wybór restauracji, kawiarni, klubów nocnych, muzeów czy bibliotek zapewni rozrywkę oraz odpoczynek każdemu, niezależnie od zainteresowań. Fakt, że Wrocław jest miastem studenckim oraz wielokulturowym działa na korzyść mieszkańców – uniwersytety oferują imponujący katalog kierunków do wyboru w kilku językach, łatwo o nawiązywanie znajomości i nie ma tu barier kulturowych. Jest również najcieplejszym miastem w Polsce.

Mieszkania we wrocławiu

Wybór mieszkania lub domu pod Wrocławiem

Jak wybrać najodpowiedniejszą nieruchomość dla siebie? Tak ważna decyzja musi zostać dokładnie przemyślana, zmiennych jest wiele. Najważniejsze z nich to lokalizacja, rodzaj pracy – zdalna lub stacjonarna – oraz oczywiście cena nieruchomości i koszty jej utrzymania w dalszej perspektywie. Zarówno kupno nowego mieszkania, jak i domu pod Wrocławiem będzie miało swoje wady i zalety. 

Mieszkanie w centrum miasta to lepszy wybór dla osób ceniących udogodnienia wynikające z lokalizacji, dom natomiast zadowoli miłośników natury i większych przestrzeni. Dodatkowe miejsce z pewnością będzie ogromnym atutem dla rodzin z dziećmi czy właścicieli psów potrzebujących ruchu. Z tą przestrzenią – na przykład ogrodem – przychodzą jednak dodatkowe obowiązki i wydatki, które nie będą dotyczyły lokatorów mieszkań mających taras lub balkon. Odpadną prace porządkowe takie jak regularne koszenie trawników czy odśnieżanie, nie trzeba również martwić się o wywóz śmieci czy odprowadzanie ścieków – tymi kwestiami zajmuje się zarządca. Jednakże wbrew pozorom wybór mieszkania nie wiąże się z całkowitym zrezygnowaniem z natury – obecnie powstaje wiele osiedli na obrzeżach dużych miast, z dala od zgiełku centrum, ale wciąż bez obowiązków związanych z utrzymaniem jednorodzinnej nieruchomości.

Rynek mieszkaniowy stale się rozrasta, a nabywcy mają do wyboru naprawdę szeroką ofertę nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego, znajdujących się w różnych lokalizacjach – nowe mieszkanie można dobrać pod względem najważniejszych dla siebie parametrów. Liczne wyszukiwarki pozwalają na przefiltrowanie takich cech jak powierzchnia, standard wykończenia, stopień umeblowania, liczba pomieszczeń, a nawet piętro, na którym znajduje się mieszkanie i obecność windy w budynku. Najszerszą ofertę nowych mieszkań usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach mają deweloperzy.

mieszkanie od dewelopera wykończenie


Ludzie rozważający kupno domu powinni również przyjrzeć się temu jak dobrze skomunikowany będzie on z transportem publicznym – jeżeli zaniedba się ten aspekt, można zapłacić godzinami spędzonymi w samochodzie i na dojazdach z przesiadkami. Natomiast o ile lokalizacja jest kwestią zmotoryzowania oraz preferencji, to koszty życia w budynku raczej nie ulegną zmianie i są nienegocjowalne. W przypadku domu nie pokrywa się kosztów administracyjnych ani opłat związanych z przynależnością do spółdzielni, które są wymagane od właścicieli mieszkań. Trzeba za to opłacić podatek za działkę budowlaną oraz użytkowanie budynku mieszkalnego. Kwota ta wahać będzie się w zależności od wielkości domu oraz obszaru, na którym został on postawiony, a podatek dodatkowo wzrasta w wypadku prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie nieruchomości.

Dom będzie też droższy w ogrzaniu zimą ze względu na większą powierzchnię. Nieznacznie wyższe rachunki będą dotyczyły też mediów takich jak woda i prąd – mieszkania nie wymagają prac ogrodowych i łatwiej je oświetlić (znikają również koszty oświetlenia zewnętrznego). Nieruchomość jednorodzinną zazwyczaj trzeba dokładniej zabezpieczyć przed potencjalnymi szkodami i włamaniami – mieszkania przewyższają pod tym aspektem domy, ponieważ dostęp do nich jest trudniejszy, a oprócz lokatorów w budynku znajdują się również sąsiedzi. W ostatecznym rozrachunku właściciele nawet małych domów mogą zapłacić więcej niż lokatorzy dużych mieszkań.

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia pojawiły się wraz z inwestycją dewelopera Inkom – Gdańska 1. Ta inwestycja mieszkalna znajduje się w starej dzielnicy, co przekłada się na świetne zaplecze infrastrukturalne. Budynek, który dzieli 10 minut spacerem od Ronda Reagana, jest doskonale skomunikowany jeżeli chodzi o transport publiczny. W pobliżu można znaleźć wiele placówek usługowych i edukacyjnych oraz miejsca służące rekreacji, również na świeżym powietrzu. Powierzchnia mieszkań waha się od 27 do 62 m², a każde z nich ma dostęp do balkonu lub tarasu oraz podziemnego garażu. Parter został przeznaczony przez dewelopera na lokale usługowe. Wszystkie te cechy inwestycji Gdańska 1 przekładają się na wysoką jakość życia lokatorów nowych mieszkań.

Kolejną inwestycją dewelopera Inkom we Wrocławiu są budynki wzbogacające miasto o nowe mieszkania przy ulicy Chałupniczej – Nowy Port IV. To osiedle usytuowane jest w bardziej kameralnej części miasta, otoczone terenami zielonymi niepodlegającymi zabudowie, co gwarantuje, że piękny widok i dynamika otoczenia nie ulegną zmianie po wprowadzeniu się. Wśród nowych mieszkań mających od 30 do 75 m² znajdą się kawalerki oraz dwupokojowe i trzypokojowe lokale mieszkalne.

Nowy Port został wyposażony przez dewelopera w wiele praktycznych udogodnień, takich jak prywatna strefa pocztowa dla mieszkańców, lokale usługowe na parterze budynków czy garaż i komórki lokatorskie. Na osiedlu działa też specjalny system lamp antybakteryjnych dezynfekujących powietrze z bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów, zainstalowany by zapewnić mieszkańcom najwyższy poziom bezpieczeństwa. W pobliżu znajduje się bogate zaplecze usługowe oraz stawy urozmaicające tereny zielone. Cały Nowy Port jest miejscem będącym połączeniem ciszy i spokoju płynących z mieszkania z dala od zgiełku miasta i wygody oraz możliwości związanych z życiem w centrum. Osiedle jest doskonale skomunikowane z centrum Wrocławia, co czyni nowe mieszkania atrakcyjną ofertą dla ceniących sobie komfort i wypoczynek.

Wrocławski deweloper Inkom współpracuje z zaufanymi podwykonawcami, a ponadto oferuje opracowanie projektu wnętrz na życzenie klienta, tak aby przy wprowadzaniu się do nowego mieszkania wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Wykończenie i urządzenie mieszkania z pomocą tego dewelopera we Wrocławiu gwarantuje wykorzystanie najwyższej jakości materiałów i spełnienie wszystkich oczekiwań klienta.

Masz pytania?

Napisz do nas

    * Pole obowiązkowe